Duben 2014

Záhadné zmizení..

21. dubna 2014 v 12:24 | Em |  Osobní události
Stalo se to v noci ze soboty na neděli..
Ráno jsem se probudila a byla pryč!

Kdo? Co? Proč? Jak?!

Moje žába.
V pokojíku mám takové menší akvárium a v něm jsem ještě donedávna chovala jednu bílou žabku Drápatku Albína.
Když jsem si jí před 4 lety koupila, dala jsem jí jméno Pan Vločka bez ohledu na to jestli je to samec nebo samička.. Teprve až po 3 letech jsem sama sebe vyvedla z omylu, že moje žába je žabák protože to opravdu byla samička. Samička s klučičím jménem.
Vždycky byla hodná. Nenadělala moc hluku ani se nidky nepokoušela z akváka utíkat nebo tak něco. Prostě ideální domací mazlíček :-)
Ale jednoho dne se stala strašlivě podivná věc.
K večeru jsem jí čistila akvárko, všechno probíhalo tak jak má. Akvárko jsem vyčistila, nalila novou vodu, Vločku vrátila zpátky dovnitř a postavila na skříňku.
Ještě než jsem šla spát jsem ní z postele koukala a spokojeně zhasla světlo.
Jenže..
Když jsem se ráno probudila, žába byla pryč!
Kam se poděla? :(
Hledala jsem pod každým kamenem, pod každou mušlí.. nidke v akvárku nebyla. Napadlo mě, že by mohla vyskočit ale to je nesmysl. Proč by to dělala? To by byla sama proti sobě, bez vody nemůže dýchat. A navíc vody tam bylo něco málo přes půlku, takže to by se nevysápala tak vysoko.
Žádné otisky, žádná vylitá voda okolo akvária, NIC.
A po žábě ani stopy..
Rodiče doma nebyli, já a bratr jsme spali, všude bylo zamčíno a papušek byl ve vedlejším pokoji (tudíž jí nemohl sníst), jiná zvířata v domě nejsou a niko jiný tu ten večer nebyl.
Po vyloučení všech reálných možností mě napdala už jen jedna, trochu míň reálná věc.
Unesli jí snad mimozemšťané? :O Nebo jsou v tom snad nějké jiné paranormální, naprosto nevysvětlitelné jevy?
Smějte se nebo ne, ale jiné vysvětlení mě fakt nenapadá! -.- :'(

Stále doufám že se jednoho dne vrátí. A jestli ne, doufám že teď už žije na lepším místě.
Budiž jí voda lehká.

Můj zážitek z kina:-)

20. dubna 2014 v 22:57 | Em |  Osobní události
Tuhle sobotu jsem byla zase po dlouhé době v kině :3
Kupodivu to kino bylo skoro prázdné, což mi nijak nevadilo naopak mi to docela vyhovovalo. Jen já, kamarádi, můj bratr a pár dalších lidí.. :)
Byli jsme se podívat na druhý díl Kapitána Ameriky♥
Řeknu vám, že když jsem zrovna nebyla v úžasu z Chrisova zadku, sledovala jsem i děj filmu.
O co tam vlastně šlo.. No, šlo tam vlastně o to že Hydra se infiltrovala do S.H.I.E.L.D.U, dál tam můžete vidět jednu z postav z prvního dílu, coby Winter Soldiera který měl za úkol Kapitána zabít.
Navíc tam přibylo spousty nových postav, černý týpek Sam se železnými křídly (neberte to rasisticky:D) který mu v závěru filmu docela dost pomůže.. a Sharon, budoucí paní Kapitánová.
Pokud tenhle film uvidíte poprvé, a budete mít svědomí očistěné od všech spoilerů, asi budete trošičku zmatení z Furyho smrti (oh, teď jsem se trošku prořekla, ale nebojte dopadne to dobře :D).
Co bych vám k tomu mohla říct víc, krom excelentních hereckých výkonů Chrise Evanse a Scarlett Jahonsson jakožto mých oblíbenců snad jen to, že po konci filmu je ještě jedna scénka v tajné základně Hydry s Baronem von Struckrem, kde se dozvíme že Hydra vlastní Lokiho kopí a asi největší triumf v podobě dvou mutantních sourozonců Scarlet Witch a Quick Silvera. Toto vše by mělo navazovat na Avengers 2 (2015).
Co jsem četla tak se nám to v komiksech všechno krásně propojuje, ale uvidíme jak tomu bude u filmů.. :-)

Jinak, menší nuda a nedočkání dali vzniknout tomuhle obrázku :-)
Ať se líbí ;)

Mobily.

16. dubna 2014 v 18:49 | Em |  Veřejné trampoty
Zrovna dneska jsme psali o češtině sloh na téma - mobily.. a tak mě napdalo, že se s vámi a svůj názor podělím :-P
Já si mylsím, že mobily samy o sobě nejsou vůbec špatná věc. Vlastně mě to někdy až fascinuje, jak daleko se dnešní moderní technologie dopracovala.
Představte si, stojíte jen tak doma v kuchyni a zavoláte si třeba na Nový Zéland, proč ne? :-D
Podle mého jsou mobily docela užitečné. Potřebujete se s někým na něčem domluvit, zavoláte mu. Potřebujete si pokecat s kamarády, zavoláte jim. Potřebujte někomu poslat SMS, že se trochu zpodíte, nebo poslat MMS - žádný problém. Krom toho je pro některé mobil důležitý jako budík, či osobní organizátor.
Jedinou věcí, co však nechápu je.. PROČ nebo k ČEMU jsou 8-letým dětem iPhony a 4 další tablety navíc! -.-
Né vážně, na to aby zavolali mámě, že přišli domu ze školy přece nepotřebují iPhone, sakra.
Stejně jim to bude na nic v tomhle věku,tak co z toho budou mít? Nastahujou si do toho akorát tak plno her a různých aplikací a budou na tom mobilu dřepět od rána do večera.
Jenže co je tohle za dětství? Sedět u mobilu, tabletu nebo u počítače..
Kde jsou ty časy, kdy všichni chodili ven a hráli si jen tak s míčem. Ale kdepak, nebuďte naivní. Dneska si venku s míčem už nikdo nekope.
Kupříkladu můj bratr.. vyženete ho z počítače, sedne si a veme do ruky mobil, seberte mu mobil a samou nudou by nevěděl co má dělat.
Dnešní děti se prostě neumí zabavit jinak než mobilem nebo počítačem..
Kdyby bylo na mě, mobily bych dětem dala tehdy, kdy je fakt budou potřebovat třeba kvůli tomu aby se jim rodiče dovolali, když nejsou doma nebo když děti dojíždí a tak.. ale dala bych jim pro začátek prostě obyčejnější mobil, né hned iPhonea a 2 tablety, kdyby se nááhodou nudili..
Tohle podle mě opravdu nemá moc velkou logiku ;-)